Přihlásit se Registrace
24 listopadu 2020

Začátkem letošního roku převzala nizozemská společnost Boels Rental, přední pronajímatel stavebních strojů v Evropě, skandinávskou firmu Cramo. Díky tomuto spojení se stala firma Boels jedním z největších pronajímatelů v Česku. Pětadvacet jejích tuzemských poboček se již zbarvilo do oranžové.

Skupina Cramo má dlouhou historii sahající až do roku 1953. Od roku 1988 až dosud byla společnost kotovaná na helsinské burze. S více než třemi sty pobočkami ve 12 zemích střední a severní Evropy patřila k předním evropským poskytovatelům služeb v oblasti pronájmu zařízení ve stavebním odvětví. Nyní se Cramo stává součástí skupiny Boels. Ta má centrálu v nizozemském Sittardu a v jejím čele stojí již od roku 1996, kdy firmu převzal od svého otce, zakladatele společnosti, Pierre Boels.

Cramo a Boels budou společně působit v 17 evropských zemích. Se svými 750 pobočkami a více než 7000 zaměstnanci se tak Boels rental stává dvojkou na evropském trhu. Ve skandinávských a pobaltských zemích bude sice název Cramo i výrazné červeno-bílé logo zachováno, ve zbývajících státech – v Česku, Slovensku, Německu, Rakousku a v Polsku – ale červenou barvu nahradí oranžová a název Cramo z trhu zmizí.

V České republice již změna označení poboček proběhla a od 1. prosince 2020 začne Cramo na tuzemském trhu oficiálně fungovat pod novým názvem. Po celé zemi tak bude zákazníkům k dispozici 25 poboček Boels.

To, že se firma Boels stává jedním z největších pronajímatelů strojů v Česku, má pro zákazníky ještě další výhody. Díky integraci společností se mimo jiné sloučily sortimenty obou značek a jejich portfolio se tak rozšířilo na 650 000 nájemných položek. “Díky integraci můžeme nyní našim zákazníkům poskytnout ještě lepší služby. Máme širší sortiment, víc poboček i zaměstnanců. Chceme, aby u nás zákazníci našli vše, co potřebují.” vysvětluje Ladislav Takáč, Country Manager pro Českou republiku a Slovensko.

Boels má navíc v plánu další investice do strojového parku. „Boels je hrdý na to, že používá nejnovější techniku v oboru a chce, aby tomu tak bylo i v budoucnosti. V tomto směru se výborně doplňuje s Cramem, které vždy kladlo důraz na kvalitu a perfektní stav svých strojů. Velmi dobře si uvědomujeme i význam inovací, jako je digitalizace a vývoj zelených – bezemisních – strojů. Pronájmy jsou navíc samy o sobě “zeleným” řešením, které skvěle zapadá do dnešní sdílené ekonomiky,“ dodává Ladislav Takáč.

Zůstaňte v obraze! Zaregistrujte se k odběru novinek